понеделник, 20 май 2024 г.

Джокович спечели историческа титла в Рим

Световният №1 Новак Джокович отново пренаписа историята.

Сърбинът спечели рекордна 36-та титла от Мастърс 1000 сериите, след като победи на финала в Рим Диего Шварцман със 7:5, 6:3, след близо два часа. По този начин Джокович вече еднолично е №1 в историята по брой трофеи от тази категория.

Срещата не започна никак добре за сърбина, който допусна два пробива на старта и изоставане с 0:3 гейма. Лидерът в класацията обаче успя бързо да се съвземе и изравни за 3:3, след което направи късен брейк, който му осигури сета.

Втората част започна с размяна на пробиви, след което Джокович отново проби за преднина 5:3 и успя да реализира третия си мачбол, който му подпечата петия трофей от италианската столица.

Джокович продължава да бъде непобеден от началото на годината. Единствената му загуба дойде на US Open, след като беше дисквалифициран за удар с топка по съдия.