понеделник, 6 май 2024 г.

„Порто“ с домакинска загуба от „Барселона“ в Шампионската лига

Каталунците победиха португалския тим като гости с минималното 1:0.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

„Барселона“ постигна важна победа над „Порто“ с 1:0 като гост, съобщи БТА. Победното попадение за каталунците вкара Феран Торес в добавеното време на първата част, след като бе изведен от Илкай Гюндоган. Той пък се възползва от грешка на защитника на домакините Ромарио Баро. След почивката „драконите” натиснаха в търсене на изравняването, но отлични изяви имаше вратарят на испанците Марк-Андре тер Щеген. В края на мача съдията Антъни Тейлър отсъди дузпа за „Порто“ за игра с ръка на Жоао Кансело, но след преглед с ВАР отмени решението си. Тареми от „Порто“ вкара със задна ножица, но той се намираше в положение на засада. „Барселона“ води в групата с пълен актив от точки, а „Порто“ е втори с по-добра голова разлика от „Шахтьор“ (Донецк), който направи обрат като гост срещу Антверпен.

„Нюкасъл“ победи френския шампион „Пари Сен Жермен“ с 4:1 в Група F, известна като групата на смъртта. “Свраките” поведоха с 3:0 с попадения на Мигел Алмирон, Дан Бърн и Шон Лонгстаф, а ПСЖ намери сили да върне само един гол чрез френския национал Люка Ернандес. В добавеното време Фабиан Шер направи 4:1

В другия мач от групата „Борусия“ (Дортмунд) и „Милан“ не се победиха, завършвайки 0:0. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като през първото германците бяха по-активни, а след почивката се активира „Милан“. Интересно е, че „росонерите” са с голова разлика 0:0 след два мача. В групата води „Нюкасъл“ с 4 точки, пред ПСЖ с 3, „Милан“ има две, а „Борусия“ (Дортмунд) – само една.

„Ред Бул“ (Лайпциг) не успя да спре победителя в Шампионската лига през миналия сезон „Манчестър Сити“ и отстъпи у дома с 1:3. Фил Фоудън и заменилият го Хулиан Алварес вкараха за тима на Пеп Гуардиола, между двете попадения за германците се разписа Лоис Опенда. В края на мача Жеремви Докю оформи крайното 3:1 за „гражданите”.

„Цървена звезда“ и „Йънг Бойс“ направиха 2:2 в мач с обрати. Сърбите поведоха чрез Шериф Ндиайе, но тимът от Берн направи пълен обрат чрез два гола на Угринич и Итен от дузпа. В самия край Букари спаси точката за „звездашите”. „Сити“ е убедителен лидер в групата пред отбора от Лайпциг, докато очевидно „Звезда“ и „Йънг Бойс“ ще се борят за третото място.

„Лацио“ изтръгна победата в последните секунди срещу „Селтик“ с гол на испанския халф Педро за 2:1 в Група E. Така тимът от Рим и „Атлетико“ (Мадрид), наложил се по-рано над „Фейенорд“, си разделят първото място. Отборът от Ротердам е трети, а „детелините” – на дъното на класирането.

Група E:

„Селтик“ – „Лацио“ – 1:2 (1:1). Голмайстори: 1:0 Киого Фурахаши 12, 1:1 Матиас Весино 29, 1:2 Педро 90+5

„Атлетико“ (Мадрид) – „Фейенорд“ – 3:2 (2:2)

Класиране:

1 Атлетико М 2 1 1 0 4:3 4

2 Лацио 2 1 1 0 3:2 4

3 Фейенорд 2 1 0 1 4:3 3

4 Селтик 2 0 0 2 1:4 0

Група H:

„Порто“ – „Барселона“ – 0:1 (0:1). Голмайстори: 0:1 Феран Торес 45+2. Червен картон: Гави („Барселона“) 90+2 ‘

„Антверпен“ – „Шахтьор“ (Донецк) – 2:3 (2:0)

Класиране:

1 Барселона 2 2 0 0 6:0 6

2 Порто 2 1 0 1 3:2 3

3 Шахтьор Д 2 1 0 1 4:5 3

4 Антверпен 2 0 0 2 2:8 0

Група G:

„Лайпциг“ – „Манчестър Сити“ – 1:3 (0:1). Голмайстори: 0:1 Фил Фоудън 25, 1:1 Лоис Опенда 48, 1:2 Хулиан Алварес 84, 1:3 Жереми Докю 90+2

„Цървена звезда“ – „Йънг Бойс“ – 2:2 (1:0). Голмайстори: 1:0 Шериф Ндиайе 35, 1:1 Филип Угринич 48, 1:2 Седрик Итен 61-дузпа, 2:2 Осман Букари 88

„Борусия“ (Дортмунд) – „Милан“ – (0:0)

Нюкасъл- Пари Сен Жермен – 4:1 (2:0), Голмайстори: 1:0 Мигел Алмирон 17, 2:0 Дан Бърн 39, 3:0 Шон Лонгстаф 50, 3:1 Люка Ернандес 56, 4:1 Фабиан Шер 90+1