сряда, 8 май 2024 г.

Волейболните ни национали до 21 години се класираха за полуфиналите на Световното първенство

Националният отбор на България победи Полша с 3:0 (25:17, 35:33, 25:18) и се класира за полуфиналите на Световното първенство по волейбол за мъже до 21 години в Бахрейн.

Българите изиграха страхотен двубой, постигнаха втори пореден успех във втората групова фаза и не могат да изместени от първите две места. Освен това националите си отмъстиха на Полша. Тези два тима преди две години играха финал на Мондиала под 19 години, а България загуби с 0:3. Сега националите сразиха Полша и в първата, и във втората групова фаза на шампионата.

Мачът започна точка за точка до 11:10, когато българите спечелиха четири поредни разигравания. Поляците намалиха пасива си до 17:20, но националите затвориха гейма с 25:18.

Втората част изключително драматична и предложи волейбол на много високо ниво. Играта беше оспорвана и се стигна до 21:21, 23:23. България пропусна първия геймбол, след това Полша не успя да се възползва на два пъти. След куп обрати българите успяха да спечелят с 35:33 и да поведат с два гейма.

Третата част също беше оспорвана до 16:15, след което националните направиха три успешни атака и след 25:18 стигнаха до крайния успех.

Утре България ще играем последен мач с Иран, който ще бъде подготовка за полуфиналите, а Полша ще се бори за местата извън финалната четворка, предаде БТА.