сряда, 22 май 2024 г.

Националите ни по волейбол до 21 години постигнаха втора победа на Световното първенство

Снимка: Международна федерация по волейбол

Националният ни отбор по волейбол за мъже до 21 години донесе втора победа на България на Световното първенство в Манама, Бахрейн. Българите се наложиха трудно срещу Индия с 3:1 (25:19, 22:25, 29:27, 25:13) във втория си мач от турнира и се класират за директните елиминации. В неделя предстои двубой срещу другия фаворит Полша, който ще определи първия състав в група „С“.

Началото премина изцяло под диктовката на „трикольорите“, които нямаха никакъв проблем да завършат гейма при 25:19.

Във втората част Индия показа по-силно представяне. До средата нито един от съперниците не можеше да вземе преднина. И двата отбора печелеха успешно своите атаки, но индийците дръпнаха с две точки. Българите не успяха да се върнат и „слоновете“ изравниха при 22:25.

Третият гейм се оказа решителен, след като отново всичко тръгна равностойно. България спаси пет геймбола и успя да направи драматичен обрат до 29:27 при втората си възможност.

В четвъртата част обаче българите демонстрираха класата си и спечелиха с 25:13 и крайното 3:1.

Най-резултатен за България отново беше Александър Николовр, отбелязал 23 точки. Георги Татаров добави още 22.

За Индия с Аман Кумар се отличи с 18 точки.