сряда, 8 май 2024 г.

ЦСКА завърши наравно с Астана в четвъртата си контрола от лагера в Турция

Снимка: БГНЕС

ЦСКА завърши 0:0 срещу Астана (Казахстан) в четвъртата си контрола от лагера в Турция. Двубоят се игра в курорта Белек. В състава на „армейците“ след вирусно заболяване се завърна новото попълнение Тобиас Хайнц. Астана, където помощник-треньор е Саид Ибраимов разполага с група от едва 15 футболисти, като шестима от тях са юноши.

Стартов състав на ЦСКА: Густаво Бусато, Християн Петров, Юрген Матей, Амос Юга, Брадли де Нойер, Жеферсон, Тибо Вион, Джонатан Линдсет, Лазар Туфегджич, Маурисио Гарсес, Дюкенс Назон.

През второто полувреме в игра влязоха Иван Турицов, Енес Махмутович, Галин Минков, Мено Кох, Станислав Шопов, Марселино, Тобиас Хайнц, Илиан Антонов, Жираир Шагоян, Радослав Живков.

ЦСКА стартира силно проверката, но Дюкен Назон и Тибо Вион не успяха да преодолеят вратаря Заруцки.

В 12-ата минута Станислав Басманов отправи страхотен удар от далечна дистанция, но кълбото се отби в страничния стълб на рамката пазена от Густаво Бусато.

В 30-ата минута Абат Аймбетов беше изведен сам срещу Бусато, но стражът спаси. Секунди по-късно удар от 30 метра на Исламбек Куат се отби от напречната греда.

Втората част стартира с възможност за Астана. Аслан Дарабаев от точката на дузпата прати топката на нялко метра встрани от вратата.

В 53-ата минута Тибо Вион отправи бомбен удар, който бе отразен от Заруцки.

В 59-ата минута Лазар Туфегджич отне топката от защитник на Астана, но стреля в тялото на вратаря.

Две минути по-късно Басманов се озова сам срещу Бусато, но отново бразилецът показа класа.

До края на срещата ЦСКА държеше инициатива, но без да създаде нищо интересно пред противниковата врата. Двата отбора бяха затруднени и от силния вятър в курорта Белек.