вторник, 7 май 2024 г.

„Ливърпул“ поведе в Англия, Мане с гол №100

„Ливърпул“ излезе първи в Англия, след като надви „Кристъл Палас“ с 3:0. „Червените“ имат 13 точки – три повече от „Манчестър Сити“, „Манчестър Юнайтед“, „Челси“ и „Евертън“. Садио Мане откри в 43-ата минута. Попадението му бе под №100 за него за мърсисайдци във всички турнири. Той стана 18-ият играч на тима с подобно постижение. 10 минути преди края Мохамед Салах удвои, а Наби Кейта вкара в края за 3:0.
По-късно шампионът „Манчестър Сити“ отправи само един удар и то неточен при равенството 0:0 със „Саутхемптън“. Тимът на Пеп Гуардиола остава без победа през сезона – 4 равенства в 5 срещи. „Саутхемптън“ получи дузпа и червен картон за Кайл Уокър, но ВАР промени решенията. После пък гол на Стърлинг в 90-ата минута беше анулиран заради засада.