понеделник, 6 май 2024 г.

Италия с нов рекорд, вкара 4 гола за 30 минути

Европейският шампион Италия записа убедителна победа с 5:0 над Литва в световна квалификация от група С. С успеха „скуадра адзура“ събра 14 точки и запази лидерството си пред втория Швейцария, който има 8. България е на четвърта позиция в тази група с пет точки, колкото има и Северна Ирландия. Джакомо Распадори, Джовани ди Лоренцо и Мойс Кийн на два пъти бяха точни за Италия. За отбора на Роберто Мачини това е 37-и пореден мач без поражение. И още нещо – италианците за първи път в историята си вкарват 4 гола в първите 30 минути. В друг двубой от нашата група Северна Ирландия и Швейцария не се победиха, завършвайки 0:0.

Англия и Полша завършиха наравно 1:1 в група I. Хари Кейн вкара за „трите лъва“ в 72-рата минута, но дълбоко в добавеното време домакините изравниха с гол на резервата Дамиан Шамански.