„Лудогорец“ е шампион на България за десети пореден път

Отборът на „Лудогорец“ стана шампион на България по футбол за десети пореден път. Това е рекордно постижение за последователни титли в родния елитен футбол. В мач от първия кръг на плейофната фаза разградчани победиха гостуващия „Берое“ с 3:1, след като дълго време резултатът се задържаше 1:1. Домакините редуваха пропуск след пропуск, но все пак откриха чрез Кирил Десподов в 27-ата минута. Голът бе зачетен с помощта на нововъведената у нас система ВАР, след като отсъдената засада бе отменена. В 38-ата минута Гаюс Макута изравни от дузпа за Берое след нова намеса на ВАР, този път заради игра с ръка на защитник на лудогорци в собственото наказателно поле. Чак в 79-ата минута с хубав удар, при който топката първо срещна сглобката на вратата, Доминик Янков направи 2:1. Четири минути след това Клаудиу Кешеру реализира 17-ия си гол в първенството за крайното 3:1.

С 67 точки „Лудогорец“ е недостижим на върха, пред ЦСКА с 53 и „Локомотив“ (Пловдив) с 52 и мач по-малко. Беройци са шести с 37 точки.