понеделник, 6 май 2024 г.

Малинов с първи гол в Белгия

Националът Кристиян Малинов отбеляза първия си гол в Белгия. Халфът се разписа при загубата на „Льовен“ с 1:2 от „Остенде“ в мач от 19-ия кръг на местната Юпилер Про лига.

Малинов откри резултата в 35-ата минута, когато получи подаване от Каспер Де Норе в наказателното поле и прати топката в близкия ъгъл с премерен удар.

„Льовен“ обаче не удържа преднината си. „Остенде“ изравни чрез Артър Теате, преди да отмъкне трите точки, след като Пиер-Ив Нгава си вкара автогол.

Така Малинов и компания остават на четвъртото място с актив от 29 точки, а „Остенде“ заема десетото с 25. В следващия кръг „Льовен“ гостува на „Сент Труйден“, докато „Остенде“ приема „Кортрийк“.

За Малинов това беше 14-и мач с екипа на „Льовен“ и 12-и като титуляр. Освен попадението срещу „Остенде“, той има и асистенция при визитата на „Сент Труйден“ на 23 ноември. 26-годишният халф премина на ст. „Ден Дреф“ през август с трансфер от родния вицешампион ЦСКА.