вторник, 7 май 2024 г.

Нова грешна стъпка на „Барса“ в Ла Лига

Новакът в Ла Лига „Кадис“ поднесе голямата изненада на кръга и победи „Барселона“ с 2:1 като домакин. Това беше първи успех за тима от Андалусия над каталунците от 1991 г. С трите точки „Кадис“ се изкачи на петата позиция в класирането.

От своя страна „Барса“ продължи да бъде неубедителен и вече има четири загуби в 10 срещи. Каталунците са седми в таблицата с 14 точки, на 12 зад лидера „Атлетико“ (Мадрид), който също е изиграл 10 мача.

Алваро Хименес изведе „Кадис“ напред още в осмата минута, но в 57-ата „Барселона“ изравни. Това се случи след автогол на Алкала от домакините.

Грешките в защитата на каталунците продължиха и в 63-ата минута ветеранът Алваро Негредо вкара втори гол за „Кадис“.

Звездата на Лионел Меси отправи 10 удара от всички 21 на своя тим, но вратарят на „Кадис“ се справи отлично. Домакините стигнаха до успеха с игра на контраатаки и притежание на топката от едва 18%.