четвъртък, 2 май 2024 г.

След 3 дузпи и 6 гола „Арда“ и „Черно море“ завършиха наравно в Кърджали

Снимка: ОФИЦИАЛЕН САЙТ НА „АРДА“

След 3 дузпи и 6 гола „Арда“ и „Черно море“ завършиха наравно в Кърджали 3:3 в късния мач от вчерашната програма от дебютния кръг в Първа футболна лига.

На „Арена Арда“ първи се поздравиха с успеха варненци. В 44-ата минута Матеус Машадо се възползва от неразбирателство в противниковата защита и от движение изпрати кълбото неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на „Арда“.

Домакините изравниха резултата в 56-тата минута, когато Радослав Цонев реализира отсъдената дузпа.

Пълният обрат осъществи Преслав Боруков в 62-та минута, когато отбеляза второто попадение за тима от Кърджали, след чудесен пас от Лъчезар Котев.

Радостта на домакините трая точно две минути. В 64-тата отново Машадо с глава изравни резултата.

Отборът на „Черно море“ отново излезе напред в резултата след втора отсъдена дузпа, този път реализирана от Атанас Илиев в 80-тата минута.

Драмата стана пълнав 83-тата минута, когато „Арда“ получи право на дузпа, Тунгара беше точен за 3:3.