четвъртък, 2 май 2024 г.

Слави Мутафов е първи на 200 метра във втория ден на Държавното първенство по лека атлетика

Снимка: Спортал.бг

Слави Мутафов стана първи на 200 метра във втория ден от Държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени във Велико Търново. Състезателят на Атлетик София завърши за 21,23 секунди и триумфира с втора титла от шампионата, след като вчера беше първи и на 100 метра.

На второ място в дисциплината се нареди Антонио Иванов от СКЛА Експрес с време от 21,61 секунди. Борислав Рапонджиев (ЦСКА-София) финишира трети, на 0,50 секунди след шампиона.

На 800 метра златен медалист стана Иван Иванов. Роденият през 2002 година състезател на Юниверсал спря хронометрите на 1:52,60 минути и изпревари Мартин Балабанов (Атлет Мездра) и Алекс Василев (Локомотив Русе), които са съответно втори и трети.

Иво Балабанов от Атлет-Мездра спечели бягането на 5000 метра, финиширайки за 14:33,83 минути. Стоян Владков (Локомотив Дряново) завоюва сребърния медал, пресичайки финала за 14:38,54 минути. На трета позиция се нареди Исмаил Ссенанджи от отбора на Евър Варна.

Тимът на Галакси Пловдив стана шампион в щафетата на 4 по 100 метра с време от 41,38 секунди, докато Берое Стара Загора триумфира на 4 по 400 метра за 3:28,83 минути.

Божидар Саръбюков спечели в скока на дължина с резултат от 7,86 метра. Състезателят на Хеброс Харманли триумфира и в тройния скок в събота.

Христо Банков е първи в тласкането на гюле с най-силен опит от 17,23 метра.

Марк Славов от Спартак Стара Загора спечели титлата в хвърлянето на копие с 68,88 метра, докато Крум Захариев от Славия стана първи в десетобоя.

Кристен Радуканова се поздрави с шампионската титла на 200 метра при жените. Спринтьорката на софийския Атлетик, която триумфира и на 100 метра вчера, спря хронометрите на 23,92 секунди. Нейна подгласнички станаха Дева-Мария Ангелова (Академик София) с време 24,48 секунди, както и Йоана Цончева (Атлетик София) – 24,70 секунди. В събота Дева-Мария Ангелова стана златна медалистка в бягането на 400 метра.

На 800 метра първа e Лиляна Георгиева от СК Актив 2013 Пловдив с време 2:10,26 минути.

Милица Мирчева от Атлет-Мездра финишира първа на 5000 метра за 16:37,61 минути, докато съставът на Атлетик София триумфира със златното отличие за 47,91 секунди на 4 по 100 метра. Столичният отбор е на лидерската позиция и в дисциплината 4 по 400 метра.

Михаела Петкова спечели титлата в хвърлянето на копие с 47,55 метра, докато Вивиан Кръстева от Рилски атлет е шампионка в седмобоя. Петкова триумфира и в тласкането на гюле с 13,70 метра.

Галина Николова от АК Павел Павлов-Враца спечели надпреварата в скока на дължина с 6,09 метра, а след нея се наредиха Милена Миткова с 6,03 и Александра Начева с 5,91 метра.