събота, 11 май 2024 г.

Радослав Росенов грабна публиката и спечели първа българска победа на световното по бокс

Радослав Росенов донесе първа победа за България на световното първенство по бокс за мъже в Ташкент. Под наставленията на кубинския специалист Жоел Арате и Александър Александров националът ни срази представителя на Салвадор – Алварадо Монтероса. Така Росенов се класира за следващия етап на шампионата.

Двукратният носител на Купа „Странджа“ и петкратен европейски първенец при младежите доминираше на ринга. Росенов показа своя характерен стил и за пореден път грабна публиката на трибуните с атрактивна игра! Нашият победи убедително с 5:0.

Вчера актуалният шампион на Азия и олимпийски златен медалист при младежите Айбек Оралбай от Казахстан спря Радослав Панталеев на старта на световното първенство в Ташкент, Узбекистан. Родният национал, който е бронзов медалист от Русия 2019, отстъпи с 0:5 гласа на казахстанеца, който е десети и в ранглистата на ИБА.