понеделник, 29 април 2024 г.

„Ливърпул“ с исторически разгром над над „Манчестър Юнайтед“ със 7:0

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на „Ливърпул“ постигна историческа победа над „Манчестър Юнайтед“ със 7:0 на своя „Анфийлд“, в мач от 26-ия кръг на английското футболно първенство, съобщи БНР.

За мърсисайдци това бе пета среща без поражение в шампионата.

Воденият от мениджъра Юрген Клоп тим записа най-резултатния си успех над „Манчестър Юнайтед“ в шампионата и се изкачи на петата позиция във временното класиране с 42 точки от 25 мача. Тимът на „Манчестър Юнайтед“ остава трети в подреждането с 49 точки също от 25 изиграни двубоя. Лидерите във Висшата лига Арсенал и Манчестър Сити имат съответно 63 и 58 точки.

„Ливърпул“ стана и първият отбор, който вкарва над 5 попадения срещу Юнайтед с нидерландеца Ерик тен Хаг начело. За първи път от 1908 година насам трима футболисти на „Ливърпул“ вкарват поне по два гола срещу „Манчестър Юнайтед“. Мохамед Салах, Коди Гакпо и Дарвин Нунес реализираха по два гола преди Роберто Фирмино да отбележи седмото попадение във вратата на гостите от Манчестър. Салах се превърна във водещият реализатор за „Ливърпул“ в историята на Висшата лига със 129 попадения, изпреварвайки легендата на клуба Роби Фаулър. Египтянинът е и първият футболист на мърсисайдци, който се разписва в шест поредни мача срещу „Манчестър Юнайтед“ във всички турнири.

Домакините вкараха само един гол през първото полувреме, но добавиха още шест през вторите 45 минути. „Манчестър Юнайтед“ бе близо до попадение чрез Бруно Фернандеш в 27-ата минута, когато той с глава прати топката вдясно от вратата на домакините. В 42-ата попадение на Каземиро за гостите не бе зачетено заради засада, а само минута по-късно, в 43-ата „Ливърпул“ поведе с 1:0 с гол на Коди Гакпо. Анди Робъртсън подаде към Гакпо, който от близко разстояние прати топката в мрежата на Давид де Хеа.

След почивката мърсисайдци напълно доминираха. Още в 47-ата минута Дарвин Нунес покачи на 2:0, а само три минути по-късно Мохамед Салах намери отлично Коди Гакпо, който направи резултата 3:0 с второто си попадение в двубоя. Ибрахима Конате пропусна нова възможност за „Ливърпул“ в 58-ата минута, а в 66-ата Салах сам се разписа за 4:0. Маркъс Рашфорд удари греда за „Манчестър Юнайтед“ в 73-ата минута, което бе и най-доброто положение за гостите през второто полувреме преди напълно да се сринат в срещата. Дарвин Нунес добави втори гол на сметката си в 75-ата минута, а в 83-ата и Мохамед Салах бе точен за 6:0.

Впечатляващото 7:0 оформи влезлият като резерва бразилец Роберто Фирмино в 88-ата минута на мача след прецизно подаване от Салах.