„Наполи“ поведе класирането в Италия с 18 точки аванс

Водачът в класирането победи като гост на „Сасуоло“ с 2:0.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на „Наполи“ се наложи при гостуването си на „Сасуоло“ с 2:0 в първи мач от 23-ия кръг на италианското футболно първенство, съобщава БНР.

Неаполитанците постигнаха седма поредна победа в шампионата и с актив от 62 точки увеличиха аванса си на върха на 18 точки пред втория „Интер“, който по-късно днес приема Удинезе. След тях в таблицата са „Аталанта“, „Рома“ и „Милан“ с по 41 точки.

Хвича Кварацхелия откри резултата след самостоятелна акция в 12-ата минута с попадение в трети пореден мач, а Виктор Осимен удвои след малко повече от половин час игра с удар от малък ъгъл и асистенция на Амир Рахмани. Пет минути преди почивката Арман Лориенте от домакините прати топката в мрежата, на попадението беше отменено заради засада.

След почивката Наполи контролираше срещата и не позволи сериозни опасности пред вратата си, с което запази предимството си в резултата, а с това си осигури и победата.

Днес са още срещите: „Сампдория“ – „Болоня“ и „Монца“ – „Милан“.