неделя, 28 април 2024 г.

„Реал“ удари „Барса“ в „Ел Класико“

Снимки: marca.es

“Реал“ (Мадрид) удари „Барселона“ с 2:1 на „Камп Ноу“ и записа шампионска победа в битката за титлата в Испания. С тази победа „кралете“ се изкачиха на първо място в класирането с 20 точки, докато каталунците са едва на осмо място с пет точки по-малко.

Попаденията за гостите в мача пред 86 000 зрители забиха Дейвид Алаба в 32-рата минута и Лукас Васкес в 94-ата, точен за домакините бе Агуеро минута по-късно.

Така „Реал“ влезе в серия от четири поредни победи в „Ел Класико“. Това бе 247-ото издание на най-чаканото дерби в света, както и първото след напускането на Лео Меси.

Тимът на Роналд Куман не може да спечели дербито на Испания от март 2019 г. Оттогава отборът има едно равенство и четири поредни поражения. Четири последователни победи над „Барса“ пък е най-дългата серия на тима от Мадрид, датираща от 60-те години на миналия век. Между 1962 и 1965 г. „Реал“ има седем поредни успеха. Отборите ще се срещнат отново в Ла Лига на 20 март 2022 г.

Източник: Gol.bg