събота, 27 април 2024 г.

„Рен“ посече слаб ПСЖ

Снимки: france24.com

След осем поредни победи ПСЖ записа изненадваща загуба 0:2 при гостуването на „Рен“. Фаворитът във френското първенство игра слабо, въпреки че всички големи звезди бяха на терена и не почиваха. За 90 минути парижани не отправиха нито един точен удар, въпреки че 13 пъти стреля към вратата на домакините. Най-добрият шанс се откри пред Лионел Меси, който удари греда още през първото полувреме след изстрел от фаул. Аржентинецът прекара целия мач на терена, но изобщо не бе ефективен. В три мача от френското първенство, в които той е участвал, Лео не е отбелязвал гол и дори не е дал асистенция. Меси има 5 мача за ПСЖ във всички турнири и само едно точно попадение – срещу „Манчестър Сити“ (2:0).

В 45-ата минута „Рен“ поведе с точен удар на Гаетан Лаборде. Само минута след началото на второто полувреме домакините удвоиха аванса си, а попадението отбеляза Флавиен Тави. През втората част гол на ПСЖ беше отменен заради засада.