вторник, 7 май 2024 г.

„Сити“ вкара шест, „Ливърпул“ също продължава за Купата на Лигата

„Манчестър Сити“ отнесе третодивизионния „Уикъмб“ в мач от 1/16-финалите за Купата на Лигата в Англия. „Гражданите“ спечелиха с 6:1 на „Етихад”, след като отправиха 26 удара към съперниковата врата. Изненадващо головата фиеста в Манчестър стартира с попадение на гостите, които поведоха в 22-ата минута. Де Бройне изравни още преди да е изтекъл и половин час игра, а до почивката Рияд Марез и Фил Фоудън осигуриха обрата на домакините. През втората част гостите тотално се предадоха и допуснаха още три безответни гола, дело на Торес, отново Марез и Палмър.

За осминафиналите на турнира се класира и „Ливърпул“, който победи категорично като гост „Норич“ с 3:0. „Евертън“ отпадна, след като загуби със 7:8 след изпълнение на дузпи гостуването си на КПР. Редовното време и продълженията завършиха 2:2.

Дузпи помогнаха още на елитните „Саутхемптън“ и „Лийдс“ да продължат напред за сметка съответно на „Шефилд Юн“ и „Фулъм“.