четвъртък, 9 май 2024 г.

Направете хората щастливи, казва в съблекалнята треньорът на волейболистките ни

„Свършихме първия етап от нашата работа, предстои по-важната част. Преди мач влизам за минута-две в съблекалнята и накрая винаги казвам това: “Направете хората щастливи и се забавлявайте.” Момичетата това и се опитват да правят. Сега се получи. Това е един от хубавите моменти в моята кариера като треньор. Мачът бе важен и трябваше да играем за резултат. Големи благодарности на момичетата”, щастлив е треньорът на волейболистките ни Иван Петков. Тимът завърши на първо място в Група В и в събота ще играе срещу Швеция на1/8-финал. В групата България спечели 4 двубоя и загуби само от Германия, и то драматично с 2:3.

Похвали и от Италия получиха родните националки след победата над Полша с 3:1. На Апенините отделят специално внимание на диагонала Емилия Димитрова, която бе над всички в двубоя с „дружина полска“, както и на капитана на „лъвиците“ Елица Василева. „България зае първото място с групата си, след като се наложи над Полша, на която лидерсвото буквално се изплъзна. Бившата волейболистка на „Конеляно“ Емилия Димитрова имаше чудесен ден и завърши като топреализатор. „Лъвиците“ препънаха Стисяк и компания, и благодарение на 21-те точки на Елица Василева, която реализира много добра успеваемост в атака“, пишат от volleyball.it.