сряда, 8 май 2024 г.

ЦСКА рухна в Чехия, съдията зачете гол от засада

ЦСКА загуби с 0:2 гостуването на „Виктория“ (Пилзен) в първи плейоф от Лигата на конференциите. Като цяло „червените“ не играха добре, но трябва да се отбележи и намесата на съдийската бригада, която не маркира засада при първия гол на чехите, а по-късно не даде дузпа за нарушение срещу Жеферсон. Малко след първия гол на домакините Яник Вилдсхют удари греда. Подобно на първия гол на празна врата се разписа колумбиецът Джон Мускера. И при двете попадения останалите сами съперници бяха в зоната на десния бек Иван Турицов. Националът Антов също завърши срещата с доста брак в действията си. Четвърт час преди края и „Виктория“ удари греда. ЦСКА загуби за първи път в Лигата на конференциите през сезона, след като вече отстрани „Лиепая“ и „Осиек“.
Реваншът е след седмица на Националния стадион „Васил Левски“, като се очакват 20 000 зрители.

„Прекалено голям респект показахме към противника. Първите 25 минути бяха важни, а ние направихме много грешки. Днес бяхме изключително мудни и бавни, а това най-много ме притеснява. Нормално е да има напрежение, ще извлечем изводите. Имаме шансове в София. Голът е гол, зачетен е. Трябва да покажем различна игра. Много бавно разигравахме топката“, коментира треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов.