сряда, 8 май 2024 г.

„Манчестър Юнайтед“ вкара пет гола на старта

„Манчестър Юнайтед“ започна по впечатляващ начин новия сезон във Висшата лига, след като разгроми „Лийдс“ с 5:1 на „Олд трафорд“. „Червените дяволи“ изиграха много силен мач пред своите фенове и дадоха заявка, че ще играят важна роля и през тази година. Бруно Фернандеш беше над всички в срещата, като отбеляза хеттрик. Португалецът се разписа в 30-ата, 54-ата и 60-ата минута. Другите голове бяха дело на Мейсън Грийнууд в 52-ата и на Фред в 68-ата минута.

Голът за „Лийдс“ отбеляза Люк Ейлинг в 48-ата минута. Пол Погба също впечатли, асистирайки за четири от петте попадения в мача. Французинът асистира два пъти на Фернандеш и даде по един ефективен пас на Мейсън Гринууд и Фред. Последният играч на „Манчестър“, който завърши с 3 3 или повече асистенции в мач от Висшата лига, беше Антонио Валенсия срещу „Уулвърхемптън“ през 2011 г. Преди двубоя беше представено и най-новото попълнение на „Юнайтед“ Рафаел Варан.