вторник, 7 май 2024 г.

„Байерн“ се издъни в официалния дебют на Нагелсман

„Байерн“ се издъни на старта на сезона в Бундеслигата. Шампионите измъкнаха 1:1 при гостуването си на „Борусия“ (Мьонхенгладбах). Мачът беше официален дебют за Юлиян Нагелсман начело на баварците.

„Гладбах“ поведе още в 10-ата минута чрез Аласан Плеа. Попадението дойде напълно логично на фона на превъзходството на „Борусия“. „Байерн“ обаче се върна в мача. Това се случи в 42-ата минута чрез Роберт Левандовски.

След почивката двубоят беше равностоен, но домакините имаха по-чистите положения. Нойер обаче на два пъти извади великолепни удари, за да запази ремито. Десет минути преди края домакините поискаха дузпа, след като дебютиралият Упамекано бутна в наказателното поле Тюрам. Реферът обаче не отсъди такава след консултация с ВАР. Три минути по-късно същите футболисти бяха замесени в подобна ситуация, но в този случай ВАР дори не се намеси.

Така „Байерн“ започна защитата на титлата с равенство. На тима му предстои среща за Суперкупата на Германия срещу „Борусия“ (Дортмунд) на 17 август.