четвъртък, 2 май 2024 г.

Испания е на 1/4-финал след голов трилър

Отборът на Испания е петият четвъртфиналист на УЕФА Евро 2020, след като победи Хърватия с 5:3 в голов трилър на стадион „Паркен“ в Копенхаген. За място на полуфиналите „Ла Фурия Роха“ ще срещне победителя от сблъсъка Франция – Швейцария.

Първо в 20-ата минута автогол на Педри и безумна грешка на Симон даде преднина на Хърватия, но в 38-ата минута Сарабия изравни. В 57-ата минута трикратният европейски шампион обърна развоя с гол на Аспиликуета. Третият гол за иберийците дойде в 78-ата минута, когато точен беше Феран Торес. В 85-ата минута резервата Оршич върна отбора си в мача, след като съумя да нанесе точен удар, а в добавеното време на мача Пашалич възстанови равенството.

В 100-ата минута Алваро Мората се разписа и даде нов аванс на тима си. Три минути по-късно Оярсабал направи резултата 5:3, с което уби напълно интригата.