неделя, 5 май 2024 г.

„Юве“ ликува с Купата на Италия, Буфон мачка с баща и син Киеза (видео)

„Ювентус“ спечели Купата на Италия за 14-ти път в историята си, след като на финала на стадион „Мапей“ победи с 2:1 „Аталанта“. Първото полувреме беше много зрелищно и „бианконерите“ поведоха чрез Деян Кулушевски в 31-вата минута. В 41-ата Руслан Малиновски изравни, а успехът за „Старата госпожа“ донесе Федерико Киеза в 73-ата минута.
Така „Юве“ вдигна втори трофей през 2021 г., след като през януари спечели и Суперкупата. По този начин и Кристиано Роналдо вече е печелил всичко възможни трофеи на Ботуша. Това е вторият трофей в треньорската кариера на Андреа Пирло, който е начело на торинци от август 2020 г. През януари 42-годишният специалист победи „Наполи“ за Суперкупата. Като играч Пирло има две Купи на страната – с „Милан“ през 2003 г. и с „Ювентус“ през 2015 г.
Вратарят на „бианконерите“ Джанлуиджи Буфон също ще помни дълго сблъсъка с „Аталанта“. Той взе Купата за рекорден шести път в кариерата си – с „Парма“ през 1999 г. и с „Ювентус“ през 2015, 2016, 2017, 2018 и 2021 г. Така 43-годишният вратар е прегръщал отличието в три различни десетилетия. Друг много любопитен факт е, че през 99-а той е в един отбор с Енрико Киеза, а сега взе Купата със сина му – Федерико.