понеделник, 29 април 2024 г.

Жените на „Барса“ отнесоха „Челси“ и спечелиха Шампионската лига (видео)

„Барселона“ отнесе „Челси“ с 4:0 във финала на женската Шампионска лига, като каталунският клуб печели турнира при дамите за първи път в историята си. Още в първата минута „Барселона“ излезе напред в резултата благодарение на автогол на Мелани Лепулс. До края на първата част испанките бяха неудържими и вкараха още три гола чрез Алексия Путелас, Ейтана Бонмати и Каролин Греъм-Хансен.
През второто полувреме футболистките от Острова опитаха да се върнат в мача, налагайки по-директен футбол и дълги топки, но това не беше достатъчно за обрат, а дори и за почетно попадение.
„Не мисля, че трябва да търсим каквато и да е вина в отбора на „Челси“. Този тим на „Барселона“ е извън класациите, може би най-добрият клубен тим в момента в женския футбол. Победата им е напълно заслужена“, коментира Тим Стилман от вестник „Гардиън“.