понеделник, 6 май 2024 г.

„Атлетико“ и „Реал“ ще решават титлата в последния кръг

„Атлетико“ (Мадрид) остана начело в Ла Лига, след драматичен обрат с 2:1 „Осасуна“ на „Уанда Матрополитана“. По този начин „дюшекчиите“ запазиха аванса си от две точки пред „Реал“ (М) на върха в класирането. „Белия балет“ победи „Атлетик“ (Билбао) с 1:0 като гост, докато „Барселона“ се изложи – 1:2 срещу „Селта“ на „Камп Ноу“ и окончателно загуби шансове за първото място. Титлата ще се реши в последния кръг. „Атлетико“ ще пътува до „Валядолид“, а „Реал“ приема „Виляреал“.

„Атлетико“ и „Осасуна“ играеха при 0:0 до 75-ата минута. Тогава Анте Будимир вкара за баските. В този момент „Реал“ вече имаше аванс от 1:0 на „Сан Мамес“ се виждаше шампион. „Дюшекчиите обаче натиснаха и резервата Ренан Лоди изравни в 82-ата минута, а в 88-ата Луис Суареас се разписа за 2:1 след пас на Яник Караско. Уругваецът има вече 20 гола през сезона.

Иначе през първото полувреме домакините отправиха 16 удара към вратата на Осасуна. Луис Суарес пък удари греда. След почивката гол на Стефан Савич беше отменен правилно от ВАР.

Санти Мина пък вкара два гола на „Камп Ноу“, за да може Селта да спечели с 2:1. С първия си гол той направи 1:1. Лионел Меси беше дал аванс на каталунците в 28-ата минута, но „Селта“ изравни десет по-късно. В 83-ата минута Лангле получи червен картон. Макар и с човек по-малко „Барса“ натискаше, но вместо да вкара гол получи такъв. Санти Мина се разписа за 1:2 в 89-ата минута. „Барселона“ остава трети със 76 точки, две повече от четвъртия „Севиля“.