неделя, 5 май 2024 г.

Алисон вкара за победа на „Ливърпул“ в 95-ата минута

Вратарят на „Ливърпул“ Алисон Бекер вкара изключително важен гол за „червените“. Бразилецът се разписа в 95-ата минута при гостуването на „Уест Бромич“. Така той донесе успеха на тима на Юрген Клоп с 2:1. Така мърсисайдци се доближиха само на точка от четвъртия „Челси“ и на три от третия „Лестър“, на които им предстои пряк двубой във вторник. До края на сезона остават два кръга.

Алисон стана първият вратар в историята на Ливърпул, който бележи. Попадението е и първо в неговата кариера.

Иначе вече изпадналият „Уест Бромич“ игра много дисциплинирано и дори поведе. Това се случи в 15-ата минута, когато Робсон-Калу вкара за 1:0. „Червените“ обаче изравниха след половин час игра. Салах вкара след пас на Мане. Гостите натискаха, но не можеха да стигнат до втори гол. До въпросната 95-ата минута, когато Алисон засече центрирането на Александър-Арнолд от корнер.