„Борусия“ ще играе за пета Купа на Германия (видео)

„Борусия“ (Дортмунд) е вторият финалист за Купата на Германия. „Жълто-черните“ разгромиха втородивизионния „Холщайн“ (Кил) с 5:0, като всички попадения паднаха още до почивката. Първите два гола бяха дело на Джовани Рейна, а след него се разписаха Марко Ройс, Торган Азар и Джуд Белингам. В спора за трофея отборът на Един Терзич ще срещне на 13 май „РБ Лайпциг“, който елиминира след продължения „Вердер“ (Бремен). Радостта на „Борусия“, който ще гони пета Купа на Германия, беше помрачена от тежката контузия на Матеу Морей. Младият испанец огъна много лошо крака си в средата на второто полувреме, едва десетина минути след като замени Лукаш Пишчек. Халфът беше изнесен на носилка пред уплашените погледи на съотборниците си. Звездата Ерлинг Холанд пропусна двубоя на „Сигнал Идуна Парк“ заради травма.