сряда, 1 май 2024 г.

Битката за върха в Испания продължава

„Реал“ (Мадрид) се измъчи срещу гостуващия „Осасуна“, но успя да го победи с 2:0 в мач от 34-ия кръг на Примера дивисион. Тимът на Зинедин Зидан отново се доближи само на две точки от лидера „Атлетико“ (Мадрид), който също спечели не без проблеми, но като гост на „Елче“ с 1:0. „Кралете“ решиха нещата в своя полза само в рамките на няколко минути през втората част – между 76-ата и 80-ата, когато последователно се разписаха Едер Милитао с глава и Каземиро с малко случайно докосване на топката.
Тимът на Зизу има 74 точки, на две зад „Атлетико“ и на три пред „Барселона“, който днес гостува на „Валенсия“. За „Реал“ предстои изключително тежка седмица, като първо ще лети до Лондон за полуфиналния реванш от Шампионската лига срещу Челси, след което приема четвъртия претендент за трофея в Примера – „Севиля“.