неделя, 5 май 2024 г.

„Барса“ не се отказва от титлата, Меси с гол №25 (видео)

Малко след като „Барса“ официално потвърди, че остава част от Суперлигата, футболистите на Роналд Куман победиха „Хетафе“ с 5:2 и се задържаха близо до преките конкуренти „Реал“ и „Атлетико“ в битката за титлата.
Лионел Меси отбеляза два гола и даде една асистенциа за победата, докато в края по един добавиха Роналд Араухо и Антоан Гризман. Софиан Шакла пък си вкара абсурден автогол при връщане на топката към вратаря. За Хетафе се разписа Енес Юнал от дузпа, а през първата част и Клеман Лангле си отбеляза автогол след рикошет.

33-годишният Меси вече има 25 гола в Ла Лига. Според системата гол+пас той е с 34 (25+9) точки в 29 мача. Фамозният аржентинец е лидер сред голмайсторите този сезон. Карим Бензема от „Реал“ е втори с 21 попадения.
Победата доближи каталунците на 5 т. зад лидера „Атлетико“ (Мадрид), който надви „Уеска“ у дома с 2:0 и на 2 т. зад „Реал“, като тимът на Куман има и мач по-малко.