понеделник, 29 април 2024 г.

Имаме финалист на земя на европейското по спортна гимнастика

Александров не успя да спечели олимпийската квота за Токио 2020

Димитър Димитров се класира за финала за земя на eвропейското първенство по спортна гимнастика в Базел. Националът изпълни много добре съчетанието си и получи седма по сила оценка от 14.533 т. Първите осем на всеки уред се класират за финалите. С най-добра оценка на земя е Кирил Прокопев (Рус) – 15.066 т. Финалът на земя при мъжете е в събота. На прескок Димитър Димитров допусна грешка (стъпи в края на трамплина) при първия си опит и не получи точки, а на втория прескок имаше 14.033, но остана с нула.
Йордан Александров се нареди 45-и в многобоя със сбор от 76.206 точки и не успя да спечели олимпийската квота за Токио 2020. Той получи 12.866 т. на земя, 12.600 на кон с гривни, 13.000 на халки, 11.866 на прескок, 13.233 на успоредка и 12.641 на висилка.

Дейвид Хъдълстоун остана 56-и със сбор от 72.898 т. Той е получил контузия на подиум тренировката, но въпреки това игра многобой. Националът падна два пъти при изпълнението си на висилка и не успя да приземи прескока. Дейвид има квота за Игрите в Токио.
Исус Маринов, който игра само на халки, направи грешка на финала и получи оценка от 11.500 т. Победител в квалификацията е Никита Нагорни (Рус) с 87.097 т.