Наказаха Любо Пенев за два мача, ще плаща и 2600 лв.

Треньорът на ЦСКА Любослав Пенев е наказан за два мача за действията си по време и след победата с 2:1 срещу „Лудогорец“ за Купата на България. Той ще трябва да плати и глоби от общо 2600 лв. за две провинения, съобщава дисциплинарната комисия. В 85-ата минута Пенев се изправи остро лице в лице срещу Алекс Сантана след грубо нарушение на бразилеца срещу Митко Митков. Съдията Георги Кабаков изгони треньора на ЦСКА с червен картон, заради което той е наказан за една среща и глобен с 600 лева. Другата част от наказанието за Ел Голеадор идва от действията му след мача. Той влезе на терена и се насочи към Кабаков. По време на телевизионното излъчване се чу как многократно бившият национал казва на рефера: „Не те е срам“.

След предишния мач с „Арда“ Пенев изрази недоволство от съдийството и заяви, че желанието му не е да се помага на отбора му, а да има безпристрастно съдийство. Четирима футболисти на ЦСКА, трима от които защитници, са наказани за по един мач и няма да играят с „Царско село“ – получилият червен картон Иван Турицов, както и Тиаго Родригеш, Брадли Мазику и Юрген Матей.

Двама от „Лудогорец“ пък са аут за дербито с „Левски“ в неделя на „Герена“ – Сантана и Драгош Григоре.