неделя, 5 май 2024 г.

Троен възел за титлата в Испания (видео)

Лидерът в испанската Ла Лига „Атлетико“ (Мадрид) отново не успя да победи и заплете още повече битката за титлата. „Дюшекчиите“ стигнаха само до 1:1 в гостуването на „Бетис“ и преднината им на върха се стопи до едва една точка. Яник Караско откри резултата за гостите в началото на срещата, а Тейо изравни след 20 минути игра.
Лоша новина за Диего Симеоне е и контузията на Жоао Феликс, който напусна принудително в началото на второто полувреме. „Атлетико“ спечели само три от последните си 9 шампионатни срещи и в трето поредно гостуване остана без победа.
Все пак отборът на Диего Симеоне е начело в класирането с 67 т. пред „Реал“ (Мадрид) с 66 и „Барселона“ с 65. До края на първенството остават 8 кръга.