Без напрежение: Григор е на 1/4-финал в Акапулко

Шампионът от 2014 г. Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на турнира на твърди кортове в Акапулко, който е от категория АТР 500. В среща от втория кръг първата ни ракета победи с 6:4, 6:2 сърбина Миомир Кецманович за 87 минути игра. Срещата не започна добре за Григор, който допусна пробив още в откриващия гейм. Той обаче отговори с четири поредни гейма в своя полза. При 5:3 Григор сервира за сета и поведе с 40-0. За съжаление изпусна 4 сетбола, а Кецманович успя да пробие. При 5:4 хасковлията се откъсна с 40-15 при сервис на противника и от първата си възможност затвори.
Григор стигна до пробив във втората част за 3-1. При 4-2 16-ият в света трябваше да спасява две точки за пробив, но със много стабилна игра от крайната линия успя да се справи. При 5-2 Димитров стигна до мачбол при подаване на опонента и оползотвори още първата възможност.
За място на полуфиналите българинът ще играе срещу 19-годишния Лоренцо Мусети (Ит), който победи с 2:6, 6:3, 7:6(1) Франсис Тиафо. В първия кръг Мусети елиминира световния №9 Диего Шварцман. Миналата година Димитров достигна до полуфиналите в Акапулко, където отстъпи пред бъдещия шампион Рафаел Надал.

По-късно Гришо игра и на двойки, но с партньора му Томи Пол (САЩ) отстъпиха в оспорван двубой на четвъртите поставени Раджийв Рам (САЩ) и Джон Солзбъри (Вбр) след 4:6, 6:3, 8-10.