Стоянович бесен на „сините“ след 2:2 с „Ботев“ (Пловдив)

„Левски“ и „Ботев“ (Пловдив) завършиха 2:2 в един от най-интересните мачове от 20-ия кръг в Първа лига. Гостите от Пловдив търсеха по-усилено успеха и имаха по-чистите положения в двубоя. Атанас Илиев изведе „канарчетата“ в 16-ата минута, но до края на първата част „сините“ обърнаха с попадения на Найджъл Робърта в 33-ата и Мартин Петков в 39-ата минута. През втората част пловдивчани бяха по-настоятелни – Илиев вкара още веднъж 56-ата минута, а в самия край на срещата пропусна много чисто положения за трети гол.

Треньорът на „Левски“ Славиша Стоянович бе много ядосан след равенството. „Не знам откъде да започна. С такива грешки в защита и такава безотговорност в халфовата линия… Не съм очаквал такава неориентираност от отбора. Имахме късмет, че не загубихме и тази точка, която взехме. Искам винаги да бъда обективен. Не може да играем толкова неотговорно. Трябва малко да се поуспокоя и да разгледам грешките. Двама-трима души губим топката, даваме им чисти топки, не правим нарушение. Не знам какво да кажа. Мога само да се извиня на хората. Не съм виждал толкова неориентиран отбор. Знаехме, че е възможно да играем с четирима в защита, защото имахме контузени играчи. Знаехме, че „Ботев“ има качествени футболисти. Атанас Илиев имаше добър ден. Нямахме отговор на неговата игра“, коментира Стоянович.