понеделник, 6 май 2024 г.

Жребият размина „Левски“ и ЦСКА за Купата

„Лудогорец“ срещу „Локомотив“ (Пловдив) е най-интересният мач от четвъртфиналите в Купата на България. Това отреди изтегленият жребий за фазата на осемте най-добри. Носителят на трофея за последните два сезона ще гостува в Разград, а в тази фаза на турнира се играе в една среща. Само преди 10 дни „Локомотив“ победи „Лудогорец“ в мач за първенство.

Другият интересен четвъртфинал е столичното дерби „Славия“ – „Левски“. Жребият размина ЦСКА и „ЦСКА 1948“. Те ще срещнат съответно „Ботев“ (Враца) и „Арда“. Последни за четвъртфиналите се класираха „Ботев“ (Враца) и носителят на Купата за 2018 г. „Славия“. Съставът от Враца победи третодивизионния „Черноморец“ (Балчик) с 3:0, а белите се справиха с „Монтана“ след 1:1 в редовното време и изпълнение на дузпи.

Срещите от тази фаза на турнира ще се изиграят между 16 и 18 март.