Рашфорд с гол №40, „Юнайтед“ си върна второто място

„Манчестър Юнайтед“ победи Нюкасъл с 3:1 на „Олд Трафорд“ в среща от 25-тия кръг на Висшата лига. Нападателят Маркъс Рашфорд даде аванс на „дяволите“ в 30-ата минута. Това е 40-ият гол на 23-годишния англичанин във всички турнири от началото на миналия сезон. Сред играчите от Висшата лига повече голове през този период имат само Мохамед Салах („Ливърпул“) – 47, Хари Кейн („Тотнъм“) – 45 и Рахийм Стърлинг („Манчестър Сити“) – 44. В 36-ата минута „свраките“ успяха да изравнят. Това се случи чрез централния нападател на тима Сен-Максимин.
Втората част започна с натиск на „червените дяволи“ и младокът Даниел Джеймс успя да се разпише в 57-та минута. Бруно Фернандеш бе точен от дузпа 15 минути преди края и оформи крайния резултат.
С победата „Юнайтед“ си върна второто място в таблицата. Момчетата на Оле Гунар Солскяер събраха 49 точки, колкото има и „Лестър“, но двата тима изостават на 10 от лидера „Манчестър Сити“. Нюкасъл пък заема 17-та позиция, точно над зоната на изпадащите, с 25 пункта. „Гражданите“ биха снощи „Арсенал“ с 1:0.