събота, 4 май 2024 г.

„Барса“ буксува в Ла Лига (видео)

„Барселона“ записа нов разочароващ резултат и стигна само до 1:1 срещу „Кадис“ у дома в Ла Лига. Роналд Куман беше заложил на същите 11, които загубиха с 1:4 от ПСЖ през седмицата и те отново го подведоха. И двата гола паднаха от дузпи, като първо Лео Меси откри в 32-рата минута, след като Педри спечели наказателен удар за домакините. Меси записа рекорден 506-и двубой в Ла Лига за „Барса“, с което подобри рекорда на Шави Ернандес и стана №1 в клубната история и по този показател. До почивката два гола на Барса не бяха признати заради засади, а през втората част пропуските на каталунците продължиха. Така се стигна до 89-ата минута, когато Клеман Лангле сгреши, направи дузпа и Алеиш Фернандес от бялата точка донесе равенството на гостите. С това приключи серията от 7 поредни победи на „блаугранас“ в шампионата. В класирането „Барселона“ остава на трето място, на 8 т. зад водача „Атлетико“ (Мадрид).
„Много съм разочарован, много повече отколкото бях миналия вторник след загубата от ПСЖ“, лаконичен бе Куман пред в. „Марка“ след мача .
В следващите 7 дни каталунците трябва да изиграят два мача в Испания – срещу „Елче“ и „Севиля“.