понеделник, 6 май 2024 г.

Везенков блести, Олимпиакос губи

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за „Олимпиакос“ и отбеляза 17 точки, но гръцкият тим допусна трета поредна загуба в Евролигата по баскетбол за мъже.

Тимът от Пиреа отстъпи при гостуването си на „Фенербахче“със 77:84 (27:22, 14:23, 13:21, 23:18) в мач от 16-ия кръг на надпреварата.

Везенков беше най-резултатен за своя тим, реализира пет тройки от седем опита и добави към статистиката си 4 борби и 2 асистенции за 21:23 минути игра като резерва.

Домакините водеха с 45:41 на почивката, а в третата част увеличиха преднината си на 13 точки. В последните 10 минути Алекс вкара три тройки и „червено-белите“ се доближиха на точка 74:75 две минути преди края. След това звездата на домакините Ян Весели направи три асистенции и спечели важна борба, с което донесе победата на Фенербахче.

Весели завърши със 17 точки, 5 асистенции и 4 борби, а Нандо де Коло добави 10 точки, 8 борби и 5 асистенции.
Жак-Чарлс Ливио вкара 12 точки за „Олимпиакос“, а Арън Харисън и Василис Спанулис завършиха с по 11.

„Фенербахче4 прекъсна серията си от три загуби и с баланс 6/10 е на 14-о място в класирането, а Олимпиакос има 7 победи и 8 загуби на десетата позиция.