петък, 3 май 2024 г.

Гришо е на 1/4-финал във Виена след обрат срещу Циципас

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите от тенис турнира във Виена след обрат срещу световния №5 Стефанос Циципас. Българинът победи с 6:7 (5), 6:4, 6:3. По този начин Гришо взе реванш за поражението от същия съперник на „Ролан Гарос“.

В първия сет играта беше изключително равностойна, като нито един от двамата не стигна до точка за пробив. Заслужено частта се реши в тайбрек, който се разви по странен начин: Димитров поведе с 5:0 точки, след което отстъпи с 5:7.

Димитров първи направи брейк и поведе с 3:2 гейма във втората част. Това се оказа напълно достатъчно за българина да изравни резултата след 6:4 и да вкара мача във финална трета част.

В заключителния сет Димитров нанесе първи удар и точно както в предходния сет поведе с 3:2 гейма след пробив. Нов брейк пък му гарантира място на четвъртфиналите и двубой с Дан Евънс, който записа чиста победа над Юрий Родионов.