неделя, 19 май 2024 г.

Резервите на „Ливърпул“ разпиляха слабаци, „Ман Сити“ трепери до края

Резервите на „Ливърпул“ вкараха 7 гола на третодивизионния Линкълн Сити. Мърсисайдци спечелиха с 7:2 като гост и се класираха за 1/8-финалите в Купата на Лигата, където ще се изправят срещу „Арсенал“.

„Манчестър Сити“ доста по-трудно преодоля третия кръг. “Гражданите” победиха Борнемут с 2:1 на “Етихад”, а решителното попадение реализира Фил Фодън 15 минути преди края.

Юрген Клоп даде почивка на повечето си основни играчи. Единствено Ван Дайк бе оставен от тима, победил „Челси“ с 2:0 преди няколко дни. Нидерландецът бе изваден на почивката, когато шампионите вече водеха с 4:0. Новото попълнение Диого Жота дебютира като резерва. Португалецът влезе в игра в 57-ата минута на мястото на младия Харви Елиът.

Три от първите четири гола в мача станаха с удари извън наказателното поле.
Шакири откри в деветата минута, след това се разписа Минамино, а после Къртис Джоунс на два пъти порази вратата на непретенциозния Линкълн.

В самото начало на втората част Минамино отбеляза второто си попадение в мача. Домакините стигнаха до гол след час игра, след като точен бе Едън. Последваха голове на Груич и Монтсма за „Линкълн“ преди Ориги да завърши фиестата минута преди края.

Четата на Пеп Гуардиола имаше далеч повече проблеми срещу втородивизионния „Борнемут“. 17-годишният Лиъм Делап дебютира с гол за “гражданите”. Той откри в 75-ата минута, но 4 минути по-късно Сам Стъриджи изравни. Фоудън донесе победата на „Сити“, след като топката стигна до него след удар на Марез, който завърши в гредата. След почивката, при резултат 1:1, в игра се появиха Де Бройне и Стърлинг.