четвъртък, 23 май 2024 г.

Григор даде само гейм на японец в Рим

Григор Димитров изигра много силен мач и записа фантастична победа във втория кръг на тенис турнира от сериите Мастърс в Рим. Българинът се наложи с 6:1, 6:0 над японеца Йошихито Нишиока след само 55 минути игра.

Гришо не изпита никакви затруднения в двубоя. В първия сет той проби за 2:0 и 4:0. Димитров дори можеше да спечели частта 6:0, но пропусна два възможности на сервис на японеца, а Нишиока взе единствения си гейм в мача при 5:1. В следващия обаче Гришо не трепна и затвори сета с 6:1.

Във втората част българинът реализира пробив за 1:0, а малко по-късно нашият тенисист направи още един за 3:0. В четвъртия Нишиока стигна до първа възможност да спечели сервиса на съперника си, но Григор не позволи да бъде пробит и резултатът стана 4:0. Това сякаш обезкуражи още повече японеца и нашето момче проби на нула за 5:0. В следващия гейм Григор беше безупречен и приключи мача.

На 1/8-финалите Димитров ще се изправи срещу Яник Синер, който днес записа драматична победа над Стефанос Циципас с 6:1, 6:7(9), 6:2.