петък, 17 май 2024 г.

Роналдо мина 100 гола за Португалия (ОБЗОР)

Кистиано Роналдо се завърна по невероятен начин в игра за Португалия, след като пропусна предишния двубой заради инфекция причинена от ужилване от оса.

Тимът му победи с 2:0 Швеция като гост в мач от Лигата на нациите, а звездата на „Ювентус“ отбеляза и двете попадения.

Тай откри резултата в края на първото полувреме , когато записа своя гол №100 с фланелката на националния тим. В 72-ата минута Роналдо оформи крайния резултат.

Дебютното попадение за страната си той отбеляза през далечната 2004 година на Европейското първенство. 16 години по-късно, най-резултатният играч в историята на „мореплавателите“ стигна до невероятното постижение от 100 гола.

Осем делят Кристиано от това да счупи нов рекорд в кариерата си – за най-много отбелязани голове за национален отбор. В момента върховото постижение принадлежи на иранеца Али Даи (109).

Франция се наложи с 4:2 над Хърватия. Резултатът откри Деян Ловрен в 12-ата минута, а в 43-ата Антоан Гризман изравни. Секунди преди края на първото полувреме Антони Марсиал направи обрата пълен. В 55-ата минута резервата Йосип Брекало успя да възстанови равенството, но Даю Упамекано отново даде аванс на домакините в 65-ата, а Оливие Жиру оформи крайния резултат от дузпа в 77-ата минута.

Срещата бе своеобразно повторение на финала на Световното първенство в Русия през 2018 година, когато „петлите“ се наложиха със същия резултат и вдигнаха титлата.

Дания и Англия завършиха 0:0 на „Паркен“. Островитяните вече имат четири точки, с които остават на второ място в групата след Белгия. За „червения динамит“ пък това бе първа точка в турнира. Домакините успяха да отправят само един точен удар за 90 минути, макар че в добавеното време имаха възможност да отмъкнат победата. Шмайхел излезе неразчетено, Хари Кейн го преодоля и насочи топката към вратата, но Йоргенсен изчисти пред голлинията.