Джокович продължава да пише история

Новак Джокович остана непобеден от началото на 2020 година, след като спечели с 6:3, 6:3, 6:1 мача си срещу Ян-Ленард Щруф от US Open! Ноле се справи със съперника си, който е №29 в света, за час и 49 минути.

Мачът вървеше равностойно до 3:3 в първия сет, когато сърбинът стигна до пробив, който се оказа решаващ. Втората част започна с превъзходство на Джокович, който записа ранен пробив и поведе с 2:0. Щруф успя да намали до 4:3, но след като предаде още веднъж подаването си, Ноле се приближи до победата в мача.

В третия сет сърбинът даде само един гейм на съперника си, за да запише успех номер 26 от началото на годината.

На 1/8-финалите Джокович ще се изправи срещу представящия се отлично до момента Пабло Карено Буста.

Евентуална победа ще го приближи с още една крачка към четвърта титла от началото на годината, след като вече спечели тези от Australian Open, Дубай и Мастърса, който тази година се проведе в Ню Йорк вместо в Синсинати заради пандемията от COVID-19.