понеделник, 6 май 2024 г.

Ивелин Попов се контузи в дебюта си за „Сочи“

Бившият български национал Ивелин Попов получи травма при дебюта си за „Сочи“ в гостуването от 5-ия кръг на руското футболно първенство срещу „Тамбов“ в Саранск.

Попов, който беше привлечен в състава от „Ростов“ през миналия уикенд, се появи в игра на почивката на мястото на Антон Заболотни, но в средата на второто полувреме нападателят пострада след сблъсък с Павел Карасьов.

Той получи медицинска помощ край тъчлинията, но в последствие стана ясно, че не може да продължи и беше заменен принудително в 72-ата минута.

„Сочи“ стигна до драматичен успех с 1:0 с гол на Кристиан Нобоа в добавеното време, а с победата отборът се изкачи на второто място с 11 точки и мач повече от лидера и шампион „Зенит“, който е с пълен актив.