неделя, 28 април 2024 г.

Етър направи равен с ЦСКА 1948 във Велико търново

Снимка: WIKIMEDIA.ORG

Отборите на Етър и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в мач от 21-ия кръг на футболното ни първенство, съобщи БНР.

Двете попадение паднаха през втората част, като Педриньо изведе „червените“ напред, а в добавеното време Иван Василев изравни за домакините от дузпа за нарушение срещу резервата Ловре Кнежевич.

В 50-ата минута гостите от София откриха резултата. Стив Фуртадо започна атака, която премина през Талис отдясно, а той подаде на Педриньо, който на скорост и без забавяне засече топката в долния десен ъгъл на вратата на Мартин Величков.

„Виолетовите“ наложиха териториален натиск в края на мача, като стигаха само до центрирания и търсене на разбърквания в наказателното поле на гостите. В последната минута на редовното време бе отсъдена дузпа за тима от Велико Търново, която Иван Василев хладнокръвно вкара с удар в долния десен ъгъл.