четвъртък, 2 май 2024 г.

Григор Димитров днес играе полуфинал на турнира от сериите „Мастърс“ в Париж

Снимка: ЕПА/БЕГНЕС

Григор Димитров днес играе полуфинал срещу Стефанос Циципас на турнира от сериите „Мастърс“ в Париж. Срещата се окачва да се започне в 15:30 българско време.

Вчера най-добрият ни тенисист за втори път се класира за полуфинали на този турнир. Димитров победи 11-ия в схемата Хуберт Хуркач от Полша с 6:1, 4:6, 6:4, за да достигне до тази фаза в зала „Акор Арена“ отново след 2019 година. Той записа 40-и успех за сезона в 60-ия си мач на ниво АТР.

Григор, който отново игра с превръзка на дясното бедро, спечели жребия и избра да сервира, като се справи с лекота. След това, след две двойни грешки на Хуркач, проби за 2:0. В следващия гейм полякът имаше точка за рибрейк, но Димитров хладнокръвно я отрази и взе подаването си, за да затвърди пробива. Българинът продължи да доминира и направи нов брейк за 5:1, след грешка от воле на съперника. После Гришо застана на линията за сервис, за да затвори частта. Той поведе с 40:0 и взе сета при първата възможност. Частта продължи само 27 минути.