четвъртък, 2 май 2024 г.

„Локомотив“ нанесе в Пловдив шестата поредна загуба на „Славия“ в първенството

Снимка: БГНЕС

„Локомотив“ нанесе с Пловдив шестата поредна загуба на „Славия“ в първенството в среща играна вчера, съобщи БТА.

„Локомотив“ (Пловдив) продължава с победната си серия в Първа лига и вече има 9 последователни успеха от началото на сезона. „Смърфовете“ надиграха гостуващия „Славия“ с 2:0 в среща от 10-ия кръг на шампионата в официалния дебют на новия наставник на „белите“ Иван Колев. И двете попадения за „черно-белите“ реализира влезлият като резерва през втората част Алфа Конте, който се разписа на два пъти само в рамките на 3 минути между 69-ата и 72-ата. Така „Локомотив“ остава без загуба в 10 мача от старта на кампанията и след равенство и 9 поредни победи играчите на Александър Томаш продължават да са лидери в класирането с 28 точки, с 4 повече от втория Черно море. „Славия“ пък записа шеста поредна загуба и заема 14-ата позиция в подреждането с едва 4 точки, колкото има и тимът на „Пирин“ (Благоевград).

Двубоят на „Лаута“ започна с леко игрово преимущество на домакините, но играчите на Александър Томаш трудно стигаха до чисти положения пред вратата на столичния тим. В 12-ата минута Георги Минчев не успя да стигне до извеждащо подаване на Джовани, а малко след това бразилецът намери по отличен начин от дълбочина и Христо Иванов, чийто завършващ удар бе спасен от Светослав Вуцов, а в последствие бе маркирана и засада на бившия играч на „Арда“ (Кърджали).