неделя, 28 април 2024 г.

След изпусната дузпа в края „Лудогорец“ загуби с 1:2 от „Олимпия“ и отпадна от ШЛ

Българският шампион продължава участието си в турнира Лига Европа, където вероятно ще играе с „Астана“.
Снимка: БГНЕС

След пропусната дузпа в края „Лудогорец“ загуби с 1:2 „Олимпия“-Любляна и отпадна от Шампионската лига, съобщава БНР. Срещата в столицата на Словения бе от втория предварителен кръг на най-престижния европейски клубен турнир. След като първият двубой на родна земя завърши при равенство 1:1, тази вечер сблъсъкът между двата тима предложи много драма и интрига до самия край.

Мачът започна по-добре за българския шампион, който поведе в резултата след 15 минути игра. Точен за разградчани бе капитанът Кирил Десподов. Само четири по-късно обаче голмайсторът на домакините от първата среща в Разград – Тими Елшник, възстанови паритета след асистенция на Жорже Силва. По този начин приключи и първото полувреме.

След почивката играта бе равностойна, като и двата състава имаха своите възможности. Всичко най-драматично и интригуващо обаче остана за заключителните 15-20 минути на реванша в Словения. Първо, „Лудогорец“ остана в намален състав след директен червен картон на Сон за удар без топка. В 89-та минута обаче българският тим можеше да стигне до втори гол, но резервата Спас Делев нямаше късмет и топката срещна страничния стълб. Във втората минута на добавеното време Елшник отново намери път към вратата на Серджио Падт с хубав премерен шут след заучено подаване от корнер. Възпитаниците на Ивайло Петев получиха златна възможност да вкарат сблъсъка в допълнителни 30 минути, когато главният съдия посочи бялата точка за нарушение срещу Делев след намеса на ВАР. Зад топката застана Десподов, чийто удар обаче бе спасен от Матевж Видовшек.

Така „Лудогорец“ приключи участието си в тазгодишното издание на ШЛ, след като отстрани косовския „Балкани“ в първи предварителен кръг. Българският шампион продължава участието си в турнира Лига Европа, където вероятно ще играе с „Астана“ в третия квалификационен кръг на надпреварата. Казахите загубиха първия си мач срещу „Динамо“-Загреб с 0:4 на хърватска земя. „Олимпия“ се класира за следващия етап в Шампионска лига, а там съперник ще бъде „Галатасарай“ или „Жалгирис“. За „Лудогорец“ предстои гостуване на „Ботев“-Враца в Първа лига на българския шампионат в събота вечер.