понеделник, 29 април 2024 г.

Наполи с трета шампионска титла в Италия

В Неапол цяла нощ феновете на шампиона празнуваха.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отборът на Наполи триумфира с титлата в италианското футболно първенство за трети път, съобщи БТА.

Това стана факт след равенство 1:1 при гостуването на Удинезе в последния мач от програмата на 33-тия кръг в Серия „А“. По този начин „небесносините“ събраха 80 точки и водят с непреодолимите 16 точки пред втория Лацио. Решителния гол за селекцията на старши треньора Лучано Спалети реализира Виктор Осимен. Нигерийският голмайстор на гостите бе точен в 52-рата минута, за да оформи крайния резултат. 22-рият гол на Осимен в Серия „А“ този сезон неутрализира попадението, което Удинезе вкара още в 13-ата минута чрез словенеца Санди Ловрич, за да поведе.

Предишните два триумфа на Наполи в Калчото дойдоха в ерата на Диего Марадона. Аржентинецът, на когото отскоро е кръстен клубният стадион, изведе тима до титли през сезон 1986/87, както и през 1989/90.

След спечелената титла празненствата по улиците на Неапол започнаха, а фойерверките и радостните възгласи огласяваха улиците на града цяла нощ.